Megkérdeztük – Kollégiumi szeniorok

Információközvetítők, adminisztrátorok, rendezvény-/közösségszervezők, és hallgatók egy személyben. Nevükhöz kötődik szállásjegy, netkábel, facebook-poszt, szobaellenőrzés. Azonban ez csak a felszín. Négy kollégiumból kérdeztünk négy szeniort, hogy megtudjuk, mit is jelent igazán számukra ez a nagy felelősséggel, ám számtalan élménnyel járó feladatkör.

Burkus Máté (Nereus Kollégium)

A Nereusban (Balatonalmádi) mint egyetlen szenior, felelős vagyok az egész kollégiumért. A feladatok már a beköltöztetésnél kezdődnek: bentlakási szerződés, lakcímbejelentők kitöltetése, általános információk átadása, kulturális hozzájárulás befizettetése. Az évközben felmerülő dolgokat is megoldunk: ki- és átköltözések; rendezvények (pl.: ismerkedős buli, sörpong bajnokság,) szervezése, kapcsolattartás a kollégiumi irodával és a szálloda vezetésével. KIB-jelölteket keresünk és választást tartunk; rendszeres szobaellenőrzéseket is, illetve az összes kollégiumot érintő rendezvényeken (pl. lecsófőző-, forraltborfőző verseny) részt veszünk. Már tavaly is aktív szerepet töltöttem be a kollégiumi életben, KIB tagként a Magister Kollégiumban. Mindig is szerettem a közösségi élet része lenni, új embereket megismerni, másoknak segíteni, rendezvények szervezésében részt venni. Ez a Nereusban sincs másképp, csak a feladatok, illetve a felelősség változott, de egyáltalán nem bántam meg, és örülök, hogy elvállaltam ezt a feladatot.

Tiber Bálint (Jedlik Ányos Szakkollégium)

Második éve ér a megtiszteltetés, hogy betölthetem a szakkollégiumi szeniori pozíciót. Fő feladatom a szakkollégiumi lét alapjait meghatározó szakmai tevékenység nyomon követése, a jó kapcsolat kialakítása kollégistákkal, számukra segítségnyújtás szakmai és személyes gondjaik megoldására. További feladatom szakmai programok, konferenciák, tanulmányi utak szervezése és lebonyolítása. Az idei tanévben a XX. alkalommal kerül megrendezésre a Jedlik Ányos Szakmai napok, ahová várunk minden kedves érdeklődőt és jelentkezőt egyaránt. Munkámat Vincze Bálint szeniortársam, a Kollégiumi Iroda és a Szakkollégiumi Intéző Bizottság tagjai nagyban segítik. Mivel a szeniorság nem „nyolcórás” munkakör, megtanultam, nem szabad semmit sem hallogatni. Miért csinálom szívesen? Az itt lakókért. Bár felelősségteljes munkakör, megéri a befektetett energiát, mivel a szakkollégisták is vállalták, hogy az egyetemi tanulmányok mellett szakmai munkát végezzenek. Beleteszik szívüket, lelküket és rengeteg idejüket. A legkevesebb, hogyha ők tényleg szeretnének szakmailag fejlődni, minden tőlem telhetőt megteszek annak érdekében, hogy ez biztosítva legyen számukra.

Milinszki Ibolya (Magister Kollégium)

Több éve már, hogy szeniorként tevékenykedek a Magister Kollégiumban. A szeniori munkát ahhoz tudnám hasonlítani, mint egy HR-es tevékenysége a munkáltató és a dolgozók között: itt is jó kapcsolatot kell ápolni a Kollégiumi Irodával, a recepciósokkal és a kollégiumi hallgatókkal, és közvetíteni az információkat. Az esetleges problémák esetén is intézkedünk azonnal. A Magisterben nyolcan vagyunk szeniorok, ebből két külföldiekért felelős; ha szükséges, a munkájukba mi is besegítünk. A kollégium sokszínű rendezvényeiben aktívan részt veszek, idén én szervezem a Hárombetűs partit, amely két magis és egy külsős kolicsapat jelmezes vetélkedőjét jelenti. Valamint a nagy (tan)év végi buli is az én szervezésem alatt valósul meg, melyre minden magiszteres hallgatót szeretettel várunk.

Cser Patrik (Központi Kollégium)

A Pannon Egyetem Központi Kollégiumának Öntevékeny csoportokért felelős szeniora vagyok, ezt a pozíciót 2022 szeptembere óta töltöm be. A rendezvények alatt gondoskodom a hang- és fénytechnika kezeléséről, és én szoktam betölteni a dj szerepét is. Öntevékeny csoportjaink a KK -1. szintjén működnek, melyeknek én vagyok a vezetője. Jelenleg hat csoport működik: Aquakör, Kerámiakör, Konditerem, Audiókör, Fotókör és Videókör. Ezek fakultatív csoportok, teljesen szabad a be- és kilépés. Az Audiókörhöz kettő terem is rendelkezésünkre áll, egy hangosító és egy stúdió szoba. Mindkettő teljes mértékben hangszigetelt. Az Aquakörben az épületen belüli akváriumokat tartjuk karban, illetve telepítünk bele halakat. Ezek az akváriumok a társalgókban helyezkednek el, de különleges kérésre a hallgató igényelhet saját akváriumot is. A Fotókörben képeket készítünk és hívunk elő a külön erre szolgáló teremben; a Videókörben pedig a hallgatók elsajátíthatják a videókészítés és interjúvolás formáit, valamint az ezekből elkészült videóanyagok megszerkesztését és összevágását.

 

Kovács Petra, Marton Angéla

Fotók: interjúalanyok